Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Twój numer telefonu
Szkoła
Nazwa wycieczki
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

   Znakowany na zielono Szlak Zamków Piastowskich liczy sobie 146 km i prowadzi od zamku "Grodziec" w powiecie złotoryjskim do zamku "Grodno" w Zagórzu Śląskim. Wycieczka pozwala poznać najważniejsze obiekty położone na szlaku oraz dodatkowo tajemniczy zamek "Czocha". Wyjątkową budowlą jest położona w Siedlęcinie jedna z nielicznych rycerskich wież mieszkalnych, która przetrwała do naszych czasów. Miłośnicy trylogii filmowej "Sami Swoi" S. Chęcińskiego z pewnością rozpoznają Lubomierz, jako miasteczko, w którym kręcono tą popularną komedię. Muzeum Kargula i Pawlaka przybliży historię tej produkcji oraz rekwizyty filmowe. 

 

 

Szlakiem Zamków Piastowskich

na Dolnym Śląsku

 

3 dni 

od 529 zł/os

przy 45 uczestnikach

Ilość dni

cena

Szlakiem zamków piastowskich 
na Dolnym Śląsku

Poznaj nasz program lojalnościowy!

 

Szkoły i przedszkola korzystające z naszej oferty zostają włączone do programu lojalnościowego. Każdy dzień wycieczkowy jednego uczestnika to jeden punkt dla szkoły. Zdobyte punkty można wykorzystać na kilka sposobów:

  • nieodpłatne uczestnictwo ucznia w wycieczce;

  • nagrody w konkursach szkolnych;

  • zakupy wyposażenia i sprzętu na potrzeby szkoły.

O sposobie wykorzystania zdobytych punktów decyduje dyrekcja placówki oświatowej w porozumieniu

z Biurem Podróży "Gaja"

szczegóły programu

   Rozbudowana sieć szlaków turystycznych w połączeniu z dobrą infrastrukturą, nieocenionymi walorami przyrodniczymi i zapierającymi dech widokami przyciągają turystów do Beskidu Śląskiego. To stąd bierze początek największa rzeka w Polsce, stąd
   Energylandia to największy park rozrywki w Polsce położony w Zatorze i oferujący kilkadziesiąt atrakcji  na obszarze 35 hektarów. Przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Atrakcje Energylandii
   Wycieczka rozpoczyna się wizytą w Kopalni Srebra wpisanej na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Dużą atrakcję turystyczną Górnego Śląska stanowi dzielnica Katowic Nikiszowiec, zbudowana na początku XX wieku jako osiedle górnicze.
   Góry Izerskie to pasmo Sudetów najbardziej wysunięte  ku zachodowi. Ich łagodne stoki zachęcają do aktywnej turystyki, dlatego zimą jest to Mekka narciarzy klasycznych, a miesiącach letnich wielbicieli kolarstwa górskiego. Głównym
08 lutego 2020

Program wycieczki stanowi tylko propozycję. Istnieje możliwość dostosowania programu do wieku i preferencji uczestników

Wyżywienie HB oznacza dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolację. Pierwszego dnia przewidziana jest tylko obiadokolacja, a ostatniego dnia tylko śniadanie. Istnieje możliwość domówienia obiadokolacji w ostatnim dniu wycieczki lub zamówienia trzech posiłków dziennie (FB).

W cenę wycieczki nie są wliczone bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji oraz opłaty za miejscowych przewodników.  Koszt tych opłat podawany jest na dzień przygotowania oferty i może ulec zmianie. Na życzenie klienta istnieje możliwość włączenia opłat w ogólną cenę wycieczki.

logo Biuro Podróży Gaja
Numer telefonu do Biura Podróży Gaja.
517-920-843

Zapewniamy:

Transport wygodnym autokarem

wyżywienie HB

 

2 noclegi

opiekę pilota

zabawy, quizy, konkursy  

 

Ubezpieczenie NNW

Atrakcyjny i urozmaicony program

sympatcznych przewodników

 

nieodpłatne świadczenia dla opiekunów

Ważne informacje

Cena wycieczki zawsze kalkulowana jest indywidualnie i uzależniona jest od położenia szkoły i wyboru opcji programu

Program wycieczki:

 

 

 

Dzień I

Wyjazd sprzed szkoły w godzinach rannych. Zwiedzanie zamku "Grodziec", położonego na bazaltowym wzgórzu wulkanicznym. Przejazd do Leśnej, zwiedzanie owianego wieloma tajemnicami zamku "Czocha". Wizyta w muzeum "Kargula i Pawlaka" w Lubomierzu. Wizyta w Zamku Śląskich Legend, oglądanie repliki Arki Przymierza. Podziwianie zapory wodnej w Pilchowicach i wieży rycerskiej w Siedlęcinie. Przejście wiszącą kładką przez Jezioro Modre do skały "koniec świata".

 

Dzień II

Spacer na górę "Chojnik", zwiedzanie jednego z najpiękniej położonych zamków. Przejazd do Bolkowa, zwiedzanie zamków książąt piastowskich w Bolkowie i Świnach.

 

Dzień III

Wizyta w największym zamku na Dolnym Śląsku - zamku "Książ". Poznanie niezwykłej historii obiektu, pełnej tajemnic, zwłaszcza z końca II Wojny Światowej. Przejazd do Zagórza Śląskiego, zwiedzanie zamku "Grodno", położonego na szczycie góry Chojna. Powrót do szkoły w godzinach wieczornych.

 

 

opcje dodatkowe:

  • zamek "Chojnik";
  • ruiny zamku we Wleniu;
  • pałac Schafgotschów w Cieplicach Zdrój.

 

Masz pytanie?

chętnie odpowiemy

lub zadzwoń

+48 517-920-843

Inne propozycje wycieczek trzydniowych