Ważne informacje

nieodpłatne świadczenia dla opiekunów

sympatycznych przewodników

 

Atrakcyjny i urozmaicony program

Ubezpieczenie NNW

zabawy, quizy, konkursy  

 

opiekę pilota

3 noclegi

wyżywienie HB

 

Transport wygodnym autokarem

Zapewniamy:

517-920-843

Numer telefonu do Biura Podróży Gaja.
logo Biuro Podróży Gaja

Góry Świętokrzyskie

16 lutego 2020

Góry Świętokrzyskie 

 

   Ziemia świętokrzyska oferuje niezwykłe i niepowtarzalne atrakcje przyrodnicze. To tutaj znajduje się jaskinia o najpiękniejszej szacie naciekowej, tutaj również charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich gołoborza i puszcza jodłowa. Nie brakuje również atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów. Na uwagę zasługuje kompleks akwariowy "Oceanika" zlokalizowany na "Świętokrzyskiej Polanie", czy też Centrum Nauki "Da Vinci" w Chęcinach. Swoim rozmachem zachwycają ruiny zamku "Krzyżtopór" w Ujeździe.

 

 

Program wycieczki:

 

Dzień I

 Zwiedzanie Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku. Wizyta w Centrum Geoedukacji w Kielcach, podróż do wnętrza ziemi geokapsułą 5D. Pobyt na „Świętokrzyskiej Polanie” w Chrustach, zwiedzanie kompleksu akwariowego „Oceanika” i Muzeum Miniatur Budowli Świętokrzyskich.

 

Dzień II

Wejście na Święty Krzyż, zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego, relikwii św. Krzyża, platformy widokowej na gołoborza. Pobyt w  centrum kulturowo-archeologicznym w Nowej Słupi, zwiedzanie rekonstrukcji osady z pierwszych wieków n.e. oraz muzeum starożytnego hutnictwa. Zwiedzanie ruin zamku "Krzyżtopór" w Ujeździe.

 

Dzień III

Zwiedzanie Jaskini „Raj” z najpiękniejszą w Polsce szatą naciekową oraz multimedialnego Centrum Neandertalczyka. Wizyta w Centrum Nauki „Da Vinci” oraz w ruinach zamku w Chęcinach. Zwiedzanie centrum Edukacyjnego „Szklane domy” oraz muzeum S. Żeromskiego w Ciekotach.  Wieczorem „Słowiańskie Bajduły” - poznanie słowiańskich bóstw, pradawnych obrzędów, sekretów magii Gór Świętokrzyskich oraz nocny spacer z pochodniami.

 

Dzień IV

Zwiedzanie Skansenu Wsi Kieleckiej w Tokarni. Pobyt w wiosce rycerskiej „Gród Pędzików” - wykłady historyczne, pokazy strzeleckie, bicie monet. 

 

opcje dodatkowe:

  • Rezerwat "Kadzielnia" w Kielcach, Jaskinia Odkrywców;

  • Muzeum Dialogu Kultur;

  • Centrum wspinaczkowe "Mobius Studio";

  • Park Rozrywki i Miniatur "Sabat Krajno";

  • Opactwo cysterskie w Wąchocku;

  • pałac w Kurozwękach oraz "Bizon Safarii";

  • Park Bolomin.

 

Cena wycieczki zawsze kalkulowana jest indywidualnie i uzależniona jest od kilku elementów: ilości osób, miejsca wyjazdu, długości trasy, wybranych atrakcji i świadczeń orz terminu wyjazdu.

Program wycieczki stanowi tylko propozycję. Istnieje możliwość dostosowania programu do wieku i preferencji uczestników.

W cenę wycieczki nie są wliczone bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji oraz opłaty za miejscowych przewodników.  Koszt tych opłat podawany jest na dzień przygotowania oferty i może ulec zmianie. Na życzenie klienta istnieje możliwość włączenia opłat w ogólną cenę wycieczki.

Wyżywienie HB oznacza dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolację. Pierwszego dnia przewidziana jest tylko obiadokolacja, a ostatniego dnia tylko śniadanie. Istnieje możliwość domówienia obiadokolacji w ostatnim dniu wycieczki lub zamówienia trzech posiłków dziennie (FB).

lub zadzwoń

+48 517-920-843

Masz pytanie?

chętnie odpowiemy

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Twój numer telefonu
Szkoła
Nazwa wycieczki
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

szczegóły programu

Poznaj nasz program lojalnościowy!

 

Szkoły i przedszkola korzystające z naszej oferty zostają włączone do programu lojalnościowego. Każdy dzień wycieczkowy jednego uczestnika to jeden punkt dla szkoły. Zdobyte punkty można wykorzystać na kilka sposobów:

  • nieodpłatne uczestnictwo ucznia w wycieczce;

  • nagrody w konkursach szkolnych;

  • zakupy wyposażenia i sprzętu na potrzeby szkoły.

O sposobie wykorzystania zdobytych punktów decyduje dyrekcja placówki oświatowej w porozumieniu

z Biurem Podróży "Gaja"

Inne propozycje wycieczek czterodniowych

10 lutego 2020
  Architektura militarna, trasy podziemne, przepiękne uzdrowiska, jaskinie i kopalnie, pałace i świątynie, a wszystko to w otoczeniu przepięknych krajobrazów wschodniej części Sudetów. Przebogaty wybór atrakcji Kotliny Kłodzkiej zmusza nas do
21 marca 2020
   Beskid Niski to pasmo górskie Karpat położone w województwie podkarpackim pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Bieszczadami. Co prawda popularnością nie dorównuje sąsiednim regionom, lecz nie brak tu atrakcji niespotykanych w innych
29 lutego 2020
   Wizyta w Beskidzie Sądeckim to okazja poznania pięknego uzdrowiska Krynicy wraz jego licznymi atrakcjami. Jedną z najnowszych jest ścieżka w koronach drzew, dająca niezwykłe doznania. Moc adrenaliny zapewni spływ pontonami
11 lutego 2020
     Rozbudowana sieć szlaków turystycznych w połączeniu z dobrą infrastrukturą, nieocenionymi walorami przyrodniczymi i zapierającymi dech widokami przyciągają turystów do Beskidu Śląskiego. To stąd bierze początek największa rzeka w Polsce, stąd

cena

Ilość dni

809 zł/os

przy 50 uczestnikach

4 dni