Ważne informacje

nieodpłatne świadczenia dla opiekunów

sympatycznych przewodników

 

Atrakcyjny i urozmaicony program

Ubezpieczenie NNW

zabawy, quizy, konkursy  

 

opiekę pilota

3 noclegi

wyżywienie HB

 

Transport wygodnym autokarem

Zapewniamy:

517-920-843

Numer telefonu do Biura Podróży Gaja.
logo Biuro Podróży Gaja

Sandomierz 
i Góry Świętokrzyskie

23 lutego 2020

Sandomierz

i Góry Świętokrzyskie 

 Województwo świętokrzyskie to jedno z najciekawszych miejsc na organizację wycieczek szkolnych. To nie tylko wyjątkowa przyroda Gór Świętokrzyskich w połączeniu z licznie występującymi zabytkami architektury, ale również duże nagromadzenia na stosunkowo niewielkiej przestrzeni tematycznych parków rozrywki, z których dzieci i młodzież chętnie korzystają, ucząc się przez zabawę. Top atrakcje na trasie wycieczki to z pewnością przepiękny Sandomierz, najpiękniejsza w Polsce Jaskinia "Raj", czy też wyjątkowo urokliwe ruiny zamku "Krzyżtopór". Kopalnia w Krzemionkach Opatowskich należy do najnowszych obiektów UNESCO, co świadczy o jej wartości kulturowej i historycznej.

Program wycieczki:

 

Dzień I

Przejazd do Skarżyska-Kamiennej, zwiedzanie Muzeum Orła Białego. Wizyta w muzeum archeologicznym neolitycznej kopalni krzemienia w Krzemionkach Opatowskich. Zwiedzanie bazyliki romańskiej w Opatowie, możliwość przejścia podziemnej trasy turystycznej.

 

Dzień II

Zwiedzanie Sandomierza: spacer z przewodnikiem po mieście, zwiedzanie rynku z pięknym gotycko-renesansowym ratuszem, bramy opatowskiej, katedry, zamku oraz Wąwozu Królowej Jadwigi. Wizyta w Muzeum Ojca Mateusza. Zwiedzanie zbrojowni rycerskiej (możliwość przebrania się w stroje z średniowiecza). Przejście Podziemnej trasy turystycznej. Zwiedzanie barokowej kolegiaty w kształcie elipsy w Klimontowie. Wizyta w Zamku „Krzyżtopór”, najpiękniejszych ruinach zamkowych w Polsce.

 

Dzień III

Wejście na Święty Krzyż, zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego, relikwii św. Krzyża oraz platformy widokowej na gołoborza.  Pobyt w  centrum kulturowo-archeologicznym w Nowej Słupi, zwiedzanie zrekonstruowanej osady z pierwszych wieków n.e. oraz muzeum starożytnego hutnictwa. Zwiedzanie Jaskini „Raj” i multimedialnego Centrum Neandertalczyka. Wizyta w Centrum Nauki „Da Vinci”.

 

Dzień IV

Zwiedzanie parku rozrywki „Sabat Krajno”. Spacer Aleją Miniatur „Wonderful World”,na której podziwiać można budowle z całego świata. Wizyta w muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku.

 

opcje dodatkowe:

  • Kompleks turystyczny Bałtów;

  • zamek renesansowy w Baranowie Sandomierskim;

  • Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie;

  • Rytwiany - pokamedulska "Pustelnia Złotego Lasu", Muzeum filmu "Czarne Chmury";

 

Cena wycieczki zawsze kalkulowana jest indywidualnie i uzależniona jest od kilku elementów: ilości osób, miejsca wyjazdu, długości trasy, wybranych atrakcji i świadczeń orz terminu wyjazdu.

Program wycieczki stanowi tylko propozycję. Istnieje możliwość dostosowania programu do wieku i preferencji uczestników.

W cenę wycieczki nie są wliczone bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji oraz opłaty za miejscowych przewodników.  Koszt tych opłat podawany jest na dzień przygotowania oferty i może ulec zmianie. Na życzenie klienta istnieje możliwość włączenia opłat w ogólną cenę wycieczki.

Wyżywienie HB oznacza dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolację. Pierwszego dnia przewidziana jest tylko obiadokolacja, a ostatniego dnia tylko śniadanie. Istnieje możliwość domówienia obiadokolacji w ostatnim dniu wycieczki lub zamówienia trzech posiłków dziennie (FB).

lub zadzwoń

+48 517-920-843

Masz pytanie?

chętnie odpowiemy

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Twój numer telefonu
Szkoła
Nazwa wycieczki
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

szczegóły programu

Poznaj nasz program lojalnościowy!

 

Szkoły i przedszkola korzystające z naszej oferty zostają włączone do programu lojalnościowego. Każdy dzień wycieczkowy jednego uczestnika to jeden punkt dla szkoły. Zdobyte punkty można wykorzystać na kilka sposobów:

  • nieodpłatne uczestnictwo ucznia w wycieczce;

  • nagrody w konkursach szkolnych;

  • zakupy wyposażenia i sprzętu na potrzeby szkoły.

O sposobie wykorzystania zdobytych punktów decyduje dyrekcja placówki oświatowej w porozumieniu

z Biurem Podróży "Gaja"

Inne propozycje wycieczek czterodniowych

10 lutego 2020
  Architektura militarna, trasy podziemne, przepiękne uzdrowiska, jaskinie i kopalnie, pałace i świątynie, a wszystko to w otoczeniu przepięknych krajobrazów wschodniej części Sudetów. Przebogaty wybór atrakcji Kotliny Kłodzkiej zmusza nas do
21 marca 2020
   Beskid Niski to pasmo górskie Karpat położone w województwie podkarpackim pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Bieszczadami. Co prawda popularnością nie dorównuje sąsiednim regionom, lecz nie brak tu atrakcji niespotykanych w innych
29 lutego 2020
   Wizyta w Beskidzie Sądeckim to okazja poznania pięknego uzdrowiska Krynicy wraz jego licznymi atrakcjami. Jedną z najnowszych jest ścieżka w koronach drzew, dająca niezwykłe doznania. Moc adrenaliny zapewni spływ pontonami
11 lutego 2020
     Rozbudowana sieć szlaków turystycznych w połączeniu z dobrą infrastrukturą, nieocenionymi walorami przyrodniczymi i zapierającymi dech widokami przyciągają turystów do Beskidu Śląskiego. To stąd bierze początek największa rzeka w Polsce, stąd

cena

Ilość dni

od 819 zł/os

przy 50 uczestnikach

4 dni